ВЕЛОЗВІТ: РІВНЕ – ЖОРНІВ, березень 2016

2016 рік, цього разу весна добралась до Рівненщини на кінець березня. Дні стали теплішими, проте зранку ще можна було застати замерзлі калюжі. Поїздка була запланована в останню неділю першого місяця весни,а в ніч перед виїздом ще й переводився годинник на одну годину вперед, тому всі готувались до прохолодного ранку і жаркого дня.

GPS-трек

ФОТОЗВІТ

Жорнів знаходиться в 40 кілометрах їзди від Рівного. Село оточене з усіх сторін лісами, є став та річка Стубелка. Перші згадки в акті архіву Сангушків в 1522 році. Згадується в акті від 20 січня 1563 року як містечко Жорново і є власністю землянки Марини Клочко. Пізніше за поборовим реєстром Луцького повіту в 1570 році містечко Жорново належало до Острога.

поле

Поля навесні

Ранок видався теплим і перше що постало перед очима після виїзду з міста – чисте, безхмарне небо і природа, що починає відновлюватись після зими.

Їхали по асфальту, далі полями і стежками, а при в’їзді в село знаходиться вимощена ще за царя дорога з каміння дорога. Погода була досить помірна, подекуди сонце так пригрівало, що ставало навіть жарко.

гора Типір

Гора Типір, недалеко від Жорнова

горя Типір, краєвид

Краєвид із вершини гори Типір

При в’їзді в село помітили кілька дерев на нашу думку з бортями (видовбана колода, колишній аналог вулика). Місцеві чомусь про них не знають. Сумно.

борть

Борті на дереві

Ну ось нарешті ми добрались, на фото гора “Замкова”. Говорять, що колись там знаходився замок, фундамент не зберігся, проте є інформація що якісь його рештки все ж знаходили.

гора Замкова

Гора “Замкова”

Біля гори знаходяться кілька урвищ у яких можна знайти каміння та рештки ракушок – підтвердження тому, що колись на цій території знаходився океан, а також залишки древніх поселень – черепки старовинного посуду, загострені кам’яні наконечники списів тощо.

урвище

Урвище, гора “Замкова”

гора Замкова

Тут є де погуляти і на що подивись

р. Стубла

Вигляд на гору “Замкову”

гора Замкова

Гора “Замкова”

гора Замкова

Вирішили трішки прокататись по самій горі, вона досить велика.

дорога

Поїли обстежили купу вершин, поспілкувались – тепер можна й додому, сонце починає сідати.

індик

Індик

Ось такого красеня зустріли як вертались, пихтів і ревнував нас до своїх індичок. Вирішили не турбувати і попрямували далі.

Марківська гора

Марківська гора

дерево

Древній каштан розколотий посередині, дуже могутній та старий.

Гарно тут, а що буде літом, коли все позеленіє)