ПОГОРИННЯ

18Лют - by Totoro - 0 - In Тур
медове коло

Маршрут проходить середньою частиною річки Горинь, яка бере початок з сусідньої Тернопільщини і закінчує свій шлях у Білорусі, впадаючи там у річку Прип’ять. Місцина навколо цієї частини ріки, названа Погоринням, є переважно рівнинною з піщаними пагорбами. Береги оточують широкі луки та вікові ліси, що подекуди підступають до самого берега.
Горинь здавна була єдиним транспортним шляхом заболоченим Поліссям, тож тут на висотах, навколо неї, з давніх давен утворювалися поселення Древлян – стародавнього народу Полісся. Через тисячоліття ці поселення стали селами та містечками, зі своєю ідентичністю та насиченою подіями історією.Тривалість: 1 день.
Рівень: початківець, любитель.
Формат: комфорт.
Кілометраж: 42 км, в т.ч.:
бруківка – 4 км,
стежки – 21 км,
асфальт – 17 км.

GPS-трек


Відрізок маршруту: Рівне – Тунель кохання (Клевань)
Трансфер автотранспортом

1. “Тунель кохання”

Чи не найпопулярніший туристичний об’єкт, який вже став визитівкою Рівненщини. Цей ботанічний феномен — зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев, кущів, які сплелися між собою та утворили дивовижний щільний коридор точної арочної форми на відрізку залізничної колії протяжністю близько 4 км., є місцем справжнього паломництва туристів та закоханих.

тунель кохання

“Тунель кохання”

Останнім часом Тунель Кохання – популярна локація для численних фотосесій та зйомок художніх фільмів митцями з багатьох країн.

Відрізок маршруту: Тунель кохання – Суський ботанічний заказник
Відстань: 7,5 км.
Дорожне покриття: 5,0 км – бруківка, 2,5 км – стежка.

Варіант 1 – Трансфер автобусом – 5,0 км до місця пересадки на велосипед

Варіант 2 – Велосипедами – 7,5 км

2. Суський ботанічний заказник

Ботанічний заказник загальнодержавного значення, розташований біля села Суськ, бере початок від крейдяних урвистих берегів, нависаючи яскраво-зеленими кронами дерев над прозорою як сльоза горинською водою, крізь яку чітко видніється біле крейдяне дно.

Суський ботанічний заказник

Дорога до Суського ботанічного заказника

Типовий для Полісся масив дубово-соснового лісу площею 284 га є чудовим місцем не тільки для конвалії (весною) та запашної чорниці (влітку), а й багатьох інших унікальних рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України. Зокрема, тут трапляється цінна лікарська рослина — великоквіткова наперстянка (Folia Digitalis).

горинь

Суський ботанічний заказник, р. Горинь

Відрізок маршруту: Суський ботанічний заказник – Горинські крутосхили, Біла Гора
Відстань: 10 км.
Дорожне покриття: 10 км – стежка лісом та вздовж р. Горинь, сільські дороги з малим або відсутнім трафіком.
Велосипедами – 10,0 км

3. Горинські крутосхили. Біла Гора.

Мальовничі місця площею 30 га, які визнані на державному рівні як комплексна пам’ятка природи ще понад 40 років тому. Дубово-грабові насадження на лівому крутоберезі річки Горині створюють собою північну межу лісостепової зони України. Потужне коріння міцно тримає спрямовані у височінь величні дерева, не дозволяючи їм надто схилитися до води.

Горинські крутосхили

Горинські крутосхили

Відрізок маршруту: Горинські крутосхили, Біла Гора – Деражне
Відстань: 2.0 км
Дорожне покриття: 2 км – стежка лісом, сільська дорога з малим або відсутнім трафіком.
Велосипедами 2 км

4. Деражне

Деражне – це містечко із загадковою історією, власною ідентичністю, якими не можуть похизуватися більшість теперішніх «великих» міст. Розміщення на Горинському водному шляху дало йому поштовх до розвитку здавна – тож воно простягнулося вздовж урвистих берегів на північ від звивистої Горині. З іншого боку воно оповите каскадом розкішних ставків, які збудовані у минулому столітті як складові меліоративних систем. Обсаджені деревами, що утворюють густі лісові смуги, з безліччю півостровів та навіть одного острова, ставки складають неабияке враження.

Відрізок маршруту: Деражне – Парк забутих фігур
Відстань: 2 км.
Дорожне покриття: 2 км – сільська дорога з малим або відсутнім трафіком.
Велосипедами 2 км

5. Парк “Забутих фігур”

По всьому розмаїттю прибережних скверів та лісочків то тут то там розміщені дивовижні фігури: сімейство грибів-мухоморів, казковий трьохголовий змій, бегемот (чи величезна жаба?), крокодил, Дон Кіхот із незмінним Санчо Пансо, замки, арки та безліч іншого.

джаз

Джазовий оркестр

Вилиті з бетону та вимурувані з білої та червоної цегли вони виринають із чагарників лісу як привіт із минулого своїм нащадкам. Вони були вибудовані на початку 80-х років минулого століття студентами і викладачами Київського інституту архітектури та мали стати окрасою паркового ансамблю на кшталт “Софіївки”.

Відрізок маршруту: Парк забутих фігур – Фермерське господарство “Єпік”
Відстань: 1 км.
Дорожне покриття: 1 км – стежка парковою зоною.
Велосипедами 1 км

6. Фермерське господарство “Єпік”

єпік

Фермерське господарство “Єпік”

На піщаній дюні, що утворювала півострів на одному із безлічі ставків поблизу Деражного, створено такий собі поліський оазис – фермерське господарство «Єпік». Власник – Єпік Василь Володимирович, вирощує окрім особливих сортів черешень, абрикос, аличі, слив, горіхів, аґрусу, груш, яблунь, малини та теплолюбних персиків, гумі, зовсім екзотичні – інжир, ківі, барбарис, кизил, навіть бамбук. Тут є невелика пасіка. Навпроти стіни з винограду з різних сортів – кущі троянд. А також калиновий берег, протяжністю понад 30 метрів. Але основним напрямком спеціалізації його господарства є вирощування риби.

Тут можна покуштувати смачні страви традиційної української кухні: борщ з пампушками, вареники з різноманітним начинням і, звісно, свіжу смажену (чи запечену) рибу.

Фермерське господарство “Єпік”

Фермерське господарство “Єпік”

Відрізок маршруту: Фермерське господарство “Єпік” – джерело “Око Горині”
Відстань: 9 км.
Дорожне покриття: 9 км – стежка берегом річки.
Велосипедами 9 км

7. Вздовж берегів Горині до джерела “Око Горині”

Горинь

р. Горинь

На захід деражнинських лісів та ставків вздовж урвистих берегів Горині, яка наче велетенська змія звивається і виблискує під яскравим сонцем, простяглися безмежні погоринські луки. З іншого боку, подалі від води, над луками височіють стомлені від жагучого сонця і вітру крутосхили, що подекуди виставили на показ своє крейдяне нутро. На одному із цих розпечених сонцем схилів приховалася прохолода – ледве помітне джерело.

Джерело

Джерело “Око Горині”

Кожному, хто його віднаходить, ковток холодної і чистої води буде як нагорода за наполегливість та пильність.

Відрізок маршруту: Джерело “Око Горині” – Фонтан біля Злазного
Відстань: 11,5 км.
Дорожне покриття: 11,5 км – асфальт, трафік автотраспорту – відсутній або мінімальний.

Варіант 1 – Трансфер автобусом – 11,5 км

Варіант 2 – Велосипедами – 11,5 км

8. Злазненський “фонтан”

фонтан злазне

Злазненський “фонтан”

Цей рукотворний фонтан – ще одне підтвердження багатства грунтових вод погориння. Залишений у спадок від геологорозвідувальників, що проводили у минулому столітті дослідження вздовж берегів Горині, фонтан і влітку і взимку б’є цілющою водою з підвищеним рівнем сірководню та усім своїм виглядом приваблює туристів.

Відрізок маршруту: Фонтан біля Злазного – Базальтові стовпи
Відстань: 2 км.
Дорожне покриття: 2 км – асфальт, трафік автотраспорту – відсутній або мінімальний.
Велосипедами – 2 км

9. Базальтові стовпи

Одне зі 100 чудес природи України. Це унікальне природне диво, розташоване в урочищі Янова Долина, поблизу села з одноіменною навою (зараз – с.Базальтове).

базальтові стовпи

Базальтові стовпи

«Базальтові стовпи» – це, насправді, чотири-, п’яти- і навіть восьми- гранні природні колони, висотою 30 м. Поклади базальту були виявлені ще у ХVІІІ ст. і з тих пір є місцем відкритого видобутку цього каменю.

Базальтові стовпи

Частина колишніх кар’єрів уже вкрита водою з “оголених” в ході видобутку безлічі джерел, і зараз схожі на лагуну з бірюзовою водою, оточену величними кам’яними стовпами. Можна чудово освіжитися, скупавшись у ній.

оз. Базальтове

Побачення з Базальтовими Стовпами дійсно вражає і є чудовим закінченням дня насиченої різноманітністю мадрівки.

Замовити тур – 096 0 301 300 Юрій