ЕКСКУРСІЯ Священне дерево в селі Вежиця

Загальні відомості
Тривалість:1 день.
Вид:екскурсійний тур.
Маршрут:м. Рівне – с. Вежиця – болото Гала – Юзефінський дуб – Кам’яні хрести козацьких часів (с. Глинне) – Каменаха, Коплище, Голубе озеро (смт. Клесів) – Музей лісу (м. Костопіль) – м. Рівне

GPS-трек

Опис місць, у яких ви побуваєте протягом екскурсії

1. Цар-дерево (с. Вежиця)

Цар-дерево Вежиця
Цар-дерево

Священне дерево (сосна) в селі Вежиця (місцеві називають Свята хвоїна, Цар-дерево) – кількасотрічна сосна з багатьма стовбурами-розгалуженнями. Дерево – місцева святиня, вважається, що вона захищала людей і село від блискавок, грому, допомагала жінкам-породіллям, бездітним, сюди приносили хворих дітей, приходили матері, сини яких йшли у військо. А в давнину це місце являло собою своєрідний сакральний ансамбль, центром якого було дерево, біля нього розташовувалося джерело з цілющою водою, а пізніше з’явилася дерев’яна каплиця. Раніше на дерево вішали сувої полотна – намітки, тепер – хустки, стрічки, рушники. Цей звичай називається “оброк”. Нині вежичани приходять до дерева під час свята Маковія.

2. Юзефінський дуб

Юзефінський дуб
Юзефінський дуб

Юзефінський дуб — ботанічна пам’ятка природи. Розташований неподалік від села Глинне (Рокитнівський район), на території пам’ятки природи — урочища «Юзефінська Дача», посеред місцини, що зветься Радзивилівська пуща. Вік Юзефинського дуба близько 1350 років, завдяки чому він потрапив до переліку Природних чудес України та навіть визнаний був найстарішим дубом України.

3. Кам’яні хрести козацьких часів (с. Глинне)

Камяні хрести, Глинне
Кам’яні хрести, с. Глинне

Історичною пам’яткою села Глинне є кам’яні тесані хрести, які знаходяться на околиці. Їх поява пов’язана із козацько-селянськими виступами під проводом Северина Наливайка. Навесні 1595 року повстанці на чолі з Северином Наливайком повели наступ на Луцьк, а потім повели на Могилів, щоб підняти Білоруське і Польське селянство.
Довгий час люди знаходили тут залишки козацької зброї, підкови, люльки, речі побуту. Як свідок трагічних подій і залишені височити на пагорбі Козацькі хрести.

4. Каменаха, Коплище, Голубе озеро (смт. Клесів)

Коплище, Клесів
Коплище, смт. Клесів

Каменаха, Коплище, Голубе озеро – штучне озеро, яке стало улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів і не тільки. Колись тут був кар`єр у якому видобували граніт. В 60-х роках роботи припинились і кар`єр наповнився неповторного кольору смарагдовою водою.

5. Клесівський дендропарк

Клесівський дендропарк

Клесівський дендропарк — дендропарк місцевого значення в Україні. Розташований у Сарненському районі Рівненської області, на західній околиці смт Клесів, на території Клесівського лісництва.

Якщо буде бажання та час можна буде завітати у Музей лісу (м.Костопіль).


Замовити тур
(096) 0301 300, (066) 752 5351 Юрій
(067) 36 000 39 Ольга