Аерозйомка. Басівкутське городище, м.Рівне

11Жов - by Юрій Ойцюсь - 0 - In Аерозйомка Городище Цікаві місця

Городище розміщується на території колишнього села Басів Кут на південній окраїні м. Рівного, на західному березі Басівкутського водосховища (лівий берег р. Усті).
Давнє укріплення збудували на мисі заввишки 7-9 м, з трьох сторін він у давнину був оточений заболоченими низинами та заплавою річки, а з напільної (південної) сторони майданчик відрізаний від височини дугоподібним у плані ровом завширшки до 15 м, який у давнину був заглиблений до рівня заплави, але на сьогодні частково заораний.
план городища

План Басівкутського городища у м. Рівному

Розміри укріпленого майданчика 105×30-45 м (площа 0,4 га), по його периметру зберігся вал заввишки від 1,5 до 2,5 м (з південної сторони). Вздовж південної і східної сторін вал пошкоджений окопами. Майданчик має природне пониження до північного краю, де збереглася округла западина діаметром 10 м і завглибшки 1 м. Вірогідно, це сліди давнього колодязя.
Серед знахідок є гончарний посуд (у тому числі стінки північно-причорноморських амфор), залізні знаряддя праці (ножі, долото, шило, різець для виготовлення дерев’яних ложок), сільськогосподарські знаряддя (фрагменти залізних серпів і коси), побутові вироби (обручі і дужки від дерев’яних відер, скоби, цвяхи, деталі замків та ключі), зброя (наконечники стріл) та предмети спорядження верхового коня, із прикрас трапилися бронзові пластинчасті широкосерединні браслети зі спірально загнутими кінцями. Археологічні джерела дозволяють датувати городище XI – серединою XII ст. (джерело – Б.Прищепа “Погоринські міста Х-ХІІІ ст.”)

городище Басів Кут

Басівкутське городище, м.Рівне

городище Басів Кут

Басівкутське городище, м.Рівне

городище Басів Кут

Краєвид на оз.Басів Кут з городища

городище Басів Кут

Ми на городищі